MØD DE MANGE UDSTILLERE (OBS 2019 program!)

 

Stor sal (Langsø/Julsø):

  • Eventyrsport

  • Dansk Ornitologisk Forening

  • Havkajakskolen og Outdoorevents

  • Ry Outdoor 365

  • Outdoorfestivalen.dk

  • Spejderne

  • Silkeborg Bad

  • Cycling Outlet

 

Mellem sal (Borresø/Slåensø):

  • Klatregrej.nu

  • Team Nord og Ursus Outdoor

  • Highrope.dk

  • Popupfitness v/ Miguel

  • Racing Denmark

  • Wildbike

  • Silkeborg Kajakklub

 

Lille sal (Almindsø/Lyngsø)

  • Scene / foredrag

  • Rejsequip

  • Søren Rasmussen naturfotograf

  • Silkeborg Skiklub

  • Silkeborg Kommunes Outdoorsekretariat

  • Naturstyrelsen

  • VisitSilkeborg

  • Naturmindful

  • Rideture.dk

 

Haven:

  • Bushcraft Danmark v/ Jesper Hede

  • Vildmarkscenteret v/ Jon Lindberg

  • Qimmiq

  • Kalø Højskole / Outdoor Rangers

  • Spejderne

  • All-Out v/ Mette Mortensen

  • Restaurant Kildesø holder grillhytten åben

  • Udeliv.com

  • Håndens Værk

  • Rideture.dk

 

Hall:

  • Silkeborg Rovfugleshow og Bisonfarm

  • Bikeworld

  • Frømandsklubben

SE HELE PROGRAMMET: (obs 2019 program!)

 

Lørdag 10.00-17.00

10.00 Åbning v/ Johan Brødsgaard, formand for Fritid og Kultur i Silkeborg Kommune (Lille Sal)

10.00-17.00 Klatring v/ Ry Outdoor 365 (Haven)

12.00-17.00 Ridning på islandske heste (Haven)

10.00-17.00 Bushcraft workshop v/ Bushcraft Danmark (Haven)

10.00-17.00 Prøv dykning i poolen v/ Frømandsklubben – husk badetøj (Kælder)

10.00-17.00  Prøv rulleski (Lille sal)

10.00-17.00 Bål og snitning v/ Udeliv.com (Haven)

11.00 Foredrag ‘Alene i Vildmarken’ v/ Jon – vinder 2017

12.00 Natur-mindful session (Outdoor-loungen i kælderen)

15.00 Natur-mindful session (Outdoor-loungen i kælderen)

10.00-17.00  Restaurant Kildesø er åben med gode tilbud

 

Søndag 10.00-17.00

10.00-17.00 Klatring v/ Ry Outdoor 365 (Haven)

10.00-14.00 Ridning på islandske heste (Haven)

10.00-17.00 Bushcraft workshop v/ Bushcraft Danmark (Haven)

10.00-17.00 Prøv dykning i poolen v/ Frømandsklubben – husk badetøj (Kælder)

10.00-17.00  Prøv rulleski (Lille sal)

10.00-17.00 Kalø Højskole / Outdoor Rangers brækker et rådyr (Haven)

11.00 Foredrag ‘Alene i Vildmarken’ v/ Lars Nyhuus – vinder 2018

12.00 Natur-mindful session (Outdoor-loungen i kælderen)

15.00 Natur-mindful session (Outdoor-loungen i kælderen)

10.00-17.00  Restaurant Kildesø er åben med gode tilbud

 

MØD DELTAGERNE FRA ALENE I VILDMARKEN

 

På Outdoorshow kan du møde Jon (Vildmarkscenteret), Lars (Team Nord), Flemming (Rovfugleshow), Trine (Qimmiq) og Mette (All-Out).

Luk menu